KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS II i III

Dnia 5 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół im. gen. Andersa w Leszczynie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas drugich i trzecich. Wzięły w nim udział dwie uczennice z naszej szkoły. Klasę trzecią reprezentowała Faustyna Płachczyńska, a klasę drugą Magdalena Giza.

Uczennice te zostały wyłonione w eliminacjach szkolnych. Gminny Konkurs, jak co roku był się na bardzo wysokim poziomie. Madzi Gizie udało się wywalczyć III miejsce. Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważnym jest doskonalenie zasad ortograficznych. W dobie powszechnego użycia różnorodnych urządzeń elektronicznych dbałość o piękną i poprawną pisownię schodzi na plan dalszy. Cieszymy się zatem, że nasi uczniowie podejmują trud zgłębiania ortograficznych tajników.

MH
LF