GMINNE ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BRD

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego to ogólnopolska impreza o wieloletniej tradycji, której celem jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie bezpiecznych i kulturalnych nawyków zachowań na drodze, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych oraz popularyzowanie jazdy rowerem. Turniej ma charakter wieloetapowy.

W tym roku eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się 6 kwietnia 2017r. w naszej szkole. W eliminacjach tych brali udział uczniowie ze szkół podstawowych z: Trzciany, Kierlikówki, Łąkty Dolnej i Kamionnej oraz z gimnazjum w: Trzcianie i Kamionnej.

Zmagania uczniów, którzy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym rozpoczęły się o godzinie 9.00.  Panie dyrektor PSP Katarzyna Janiczek i PG Halina Kowalczyk przywitały przybyłych opiekunów wraz z  uczniami,  przed którymi było nie lada wyzwanie. Nad  organizacją i przebiegiem turnieju czuwała pani Agnieszka Zbyrowska, której pomagały panie Beata Pyrz oraz Marta Nycz.
Każda drużyna szkoły podstawowej składała się z czterech osób - dwóch dziewcząt i dwóch chłopców, natomiast gimnazjalna  z trzech osób.

Naszą szkołę podstawową reprezetowali uczniowie z klasy V:  Emily Błasińska, Urszula Krawczyk, Kamil Kamieński oraz Kacper Kuzar.

Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice z klasy II: Aleksandra Cygan, Wiktoria Kukla oraz Julia Pijanowska.

Turniej odbywał się w dwóch etapach:

I część – teoretyczna – polegała na uzyskaniu jak największej liczby punktów z testu o ruchu drogowym.
II część – praktyczna – polegała na pokonaniu na rowerze toru przeszkód.
Ze względu na złą  pogodę, zmagania na torze przeszkód odbywały się na sali gimnastycznej.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych:

I miejsce zajęła: PSP z Kierlikówki (Julia Mroczek, Natalia Szaraj, Filip Fasuga, Wojciech Król)

II miejsce zajęła: PSP z Trzciany (Piotr Bębenek, Sebastian Węglarz, Patrycja Burek, Liliana Skalska)

III miejsce zajęła: PSP z Łąkty Dolnej (Gabriela Klejdysz, Anna Krawczyk, Szymon Burkowicz, Łukasz Natanek)

IV miejsce zajęła: PSP z Kamionnej (Urszula Krawczyk, Emily Błasińska, Kacper Kuzar, Kamil Kamieński)

Należy zauważyć, że poziom drużyn był bardzo wyrównany i poszczególne miejsca różniły się między sobą paroma punktami.

W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych:

I miejsce zajął: Piotr Bębenek z Trzciany

II miejsce zajął: Filip Fasuga z Kierlikówki

III miejsce zajęła: Julia Mroczek z Kierlikówki

W klasyfikacji drużynowej gimnazjów:

I miejsce zajęło: PG z Kamionnej (Aleksandra Cygan, Wiktoria Kukla, Julia Pijanowska)

II miejsce zajęło: PG z Trzciany (Antonina Banaś, Adrian Kukla, Kacper Chwajoł)

W klasyfikacji indywidualnej gimnazjów:

I miejsce zajęła: Julia Pijanowska z Kamionnej

II miejsce zajęła: Aleksandra Cygan z Kamionnej

III miejsce zajęła: Wiktoria Kukla z Kamionnej

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, natomiast "najlepsi z najlepszych" zostali obdarowani medalami i dyplomami.

Drużyny, które zajęły I miejsca będą reprezentowały naszą gminę w eliminacjach powiatowych w Mikluszowicach  26 kwietnia 2017r.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.