CZYTAM, BO LUBIĘ"

Czytam, bo lubię!

Te słowa mogą z dumą i satysfakcją wypowiedzieć uczestnicy kolejnej już edycji Gminnego Konkursu Czytelniczego dla Szkół Podstawowych gminy Trzciana. Organizatorem konkursu była nauczycielka języka polskiego w naszej szkole mgr Barbara Sroka, która była też autorką pytań konkursowych. Dotyczyły one znajomości trzech książek Małgorzaty Musierowicz: "Kwiat kalafiora", "Kłamczucha" oraz "Ida sierpniowa".

Poziom konkursu był wysoki, a pytania wymagały bardzo dobrej znajomości zadanych lektur. Tym większe uznanie należy się uczestnikom, 11 uczniom wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Trzciana, którzy wspaniale poradzili sobie z odpowiedziami. Komisja konkursowa, w której pracowali nauczyciele-opiekunowie ze wszystkich szkół - Panie Bożena Grabowska, Jolanta Bębenek, Beata Stalmach, Katarzyna Śliwa i Barbara Sroka) wyłoniła zwycięzców:

I miejsce zdobyła Agnieszka Pastuszak - PSP w Kamionnej
II miejsce zdobyła Ewelina Korta - PSP w Kierlikówce
III miejsce zdobył Stanisław Babral - PSP w Trzcianie

Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania. Wszyscy zostali też zaproszeni do udziału w przyszłorocznym konkursie, który zgodnie z zapowiedzią Pani Barbary Sroka, również będzie poświęcony twórczości M. Musierowiczowej.